TÜBİTAK 2238 – Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programı

TÜBİTAK tarafından lisans bitirme tezlerine yönelik düzenlenen Üniversite Proje Yarışmaları bünyesinde, 2238 – Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programı kapsamında, 2018 yılında değerlendirmeye alınan 809 adet proje başvurusundan ön değerlendirmeyi geçen 789 adet proje ikinci değerlendirmeye alınmıştır. Bu değerlendirme sonucunda, başvurusu yapılan projelerin 343 adeti 2238-Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmasında, 144 adeti 2241-Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışmasında, 202 adeti ise 2242-Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmasında değerlendirilmek üzere; ülkemiz bünyesinde toplam 6 bölgede (Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun) 8-11 Ekim tarihleri arasında sergilenmiştir.

İzmir Bölge Sergisi’ne 13 üniversitenin (Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi) öğrencilerinin katıldığı 50 adet proje, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bölge sergisinde sunulmuştur.

TÜBİTAK 2238 – Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışmaları Programı İzmir Bölge sergisi değerlendirmeleri sonucunda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü öğrencilerimizden Feyza Kaymaz, Dr. Öğr. Üyesi Emine Kemiklioğlu’nun danışmanlığında, “Yatalak Hastalar için Giyilebilir Termometre Uygulaması (Termo-Saat)” isimli projesi ile ikincilik ödülü kazanmıştır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü öğrencilerimizden Nilay Ertürk, Dr. Öğr. Üyesi Emine Kemiklioğlu’nun danışmanlığında, “Diş Çürümesini Erken Aşamada Tespit Etmeyi Sağlayan Ürün” isimli projesi ile birincilik derecesi alarak, diğer bölge finalistleri ile birlikte 12-14 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek olan Türkiye Finaline katılmaya hak kazanmıştır. Danışman hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Haber için: http://universitetercihleri.com/video/10882/Tubitak-2238-Girisimcilik-Ve-Yenilikcilik.html
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik